Rekrutacja

Rekrutujemy najlepszych kandydatów na stanowiska specjalistyczne, managerskie i dyrektorskie do zespołów marketingu i sprzedaży. Skupiamy się na wyłonieniu kluczowych zadań, określeniu profilu idealnego kandydata i zweryfikowaniu kompetencji kandydatów. Bo wierzymy, że to one mają największy wpływ na zatrudnienie właściwej osoby.
Oferty pracy do marketingu i sprzedaży – usługi rekrutacyjne

Potrzebujesz wsparcia w rekrutacji? Porozmawiajmy!

Jaki problem rozwiązujemy?

Widzieliśmy wiele nieudanych rekrutacji. Bardzo wiele. W różnych branżach. W różnych firmach. Na różnych stanowiskach w marketingu i sprzedaży. Niemal wszystkie porażki rekrutacyjne znajdują swoje źródła w poniższych przyczynach:

Coś wydaje się znajome? Jeśli chcesz uniknąć pomyłki rekrutacyjnej, która może kosztować Cię wiele czasu, stresu i zasobów finansowych, skorzystaj z naszego wsparcia. Poprowadzimy proces rekrutacyjny od A do Z lub w zakresie, w jakim potrzebujesz pomocy.

Możemy pomóc Ci zatrudnić osoby do zespołów marketingu i sprzedaży. Możesz na nas liczyć, jeśli chcesz zatrudnić dyrektora sprzedaży, handlowca, szefa marketingu lub marketera.

Wykorzystujemy sprawdzone metody rekrutacji

PROFILOWANIE

Zaczynamy od zweryfikowania, czy potrzeba rekrutacyjna jest słuszna i/lub właściwie nazwana. Następnie przystępujemy do wyłonienia kluczowych czynności, za które będzie odpowiedzialny poszukiwany pracownik, wymaganych umiejętności oraz określenia propozycji pracodawcy. Na tej podstawie przygotowujemy dopasowaną do danej firmy ofertę pracy.

POSZUKIWANIE

Po określeniu profilu idealnego kandydata wyszukujemy go odpowiednimi kanałami. W zależności od projektu – rekomendujemy kandydatów z własnej bazy, sieci kontaktów lub proaktywnie poszukujemy go na rynku kandydatów.

SELEKCJA

Kandydaci, z którymi rozmawiamy, są solidnie sprawdzani. Nasi eksperci weryfikują ich kompetencje podczas spotkań z elementami assessment center. Do rozmowy z przyszłym pracodawcą rekomendujemy tylko osoby, które przeszły przez weryfikację CV, wstępną rozmowę telefoniczną, spotkanie z rekruterem, a często dodatkowo potwierdzamy jeszcze referencje z poprzednich miejsc pracy.

ZATRUDNIENIE

Nasze działania kończy rozmowa z rekomendowanymi kandydatami. To klient decyduje, którego z nich chce zatrudnić i składa ofertę pracy. My jesteśmy tu, aby doradzić, wesprzeć i często pomóc w podjęciu finalnej decyzji.

Modele współpracy rekrutacyjnej

PROFILOWANIE

Pomagamy zweryfikować potrzebę rekrutacyjną i przygotowujemy profil idealnego kandydata. Określamy jakie umiejętności, wiedzę i cechy powinna posiadać poszukiwana osoba. Efektem są ustalone czynności (obowiązki) na danym stanowisku, kryteria wyboru kandydata, potwierdzone warunki zatrudnienia oraz przygotowane ogłoszenie z ofertą pracy.

Płacisz wyłącznie za przygotowany profil kandydata.

POLECENIE KANDYDATA

Rekomendujemy kandydatów do zatrudnienia z własnej bazy sprawdzonych kandydatów oraz networku. Wybieramy osoby, które pasują do profilu i zapraszamy je na spotkanie z klientem. Nie polecamy kandydatów bez uprzedniej weryfikacji. Współpracę zaczynamy od przygotowania profilu kandydata, a jeśli klient posiada już opisane oczekiwania – od briefingu.

Płacisz tylko za zatrudnienie kandydata z naszego polecenia. 

KONSULTING

Asystujemy w wybranych etapach rekrutacji, którą prowadzi klient. Podpowiadamy, jak znaleźć właściwą osobę na dane stanowisko. W ramach konsultacji możemy pomóc przygotować się do rozmów, opracować pytania lub zadania do rozmowy rekrutacyjnej, wziąć udział w spotkaniach z kandydatami, opracować wdrożenie nowego pracownika.

Płacisz za czas, w którym zaangażujesz naszego doradcę w proces rekrutacji.

Dlaczego warto oddać rekrutację w ręce 321 GROW?

Kwestionujemy zasadność rekrutacji. W wyniku naszych konsultacji przed podjęciem zlecenia na poszukiwanie handlowca lub marketera ustalamy, kto jest tak naprawdę potrzebny. Upewniamy się, jaką rolę ma pełnić nowy pracownik oraz jakie cele realizować. Zdarza się (nierzadko), że odradzamy szukanie pracownika na dane stanowisko. Np. zdarzyło się, że zamiast Account Managera zarekomendowaliśmy poszukiwanie Business Development Managera.

Mamy swój autorski sposób na wyłonienie profilu idealnego kandydata na stanowiska sprzedażowe i marketingowe. Nie wróżymy z fusów, nie kopiujemy ogłoszeń konkurencji, nie używamy ogólników. Projektujemy profile dopasowane do danej organizacji i stanowiska.

Potrafimy zweryfikować kompetencje, bo sami zjedliśmy zęby na marketingu i sprzedaży i z łatwością wyłapujemy, kiedy kandydat mija się z prawdą. Przeprowadzamy wywiady behawioralne. Dajemy zadania. Sprawdzamy kandydatów w boju. Weryfikujemy referencje. Do naszej roboty podchodzimy wyjątkowo sumiennie.  

Od pierwszej minuty współpracy. Kierujemy się interesem klienta. Kompletujemy zespoły marketingu i sprzedaży tak, żeby zwiększyć prawdopodobieństwo osiągnięcia oczekiwanych rezultatów. Skupiamy się na znalezieniu właściwych osób o właściwych kompetencjach na właściwe stanowiska. Tylko i aż tyle.

Działamy w branży nie od dziś. Znamy ludzi sprzedaży i marketingu, a ludzie znają nas. Budujemy silną i szeroką sieć kontaktów. Wykorzystujemy to do znalezienia właściwych i sprawdzonych osób do prowadzonych projektów. Działamy na poleceniach i rekomendacjach. Docieramy do właściwych osób. Zmniejszamy ryzyko rekrutacji. 

Odciążamy lub zastępujemy zespół HR w przeprowadzeniu procesu rekrutacji. Korzystamy ze sprawdzonych sposobów na dotarcie do idealnego kandydata. Działamy procesowo. Oszczędzamy czas na znalezienie właściwej osoby i wdrożenie jej tak, by uniknąć ryzyka ponownej rekrutacji.

Na jakie stanowiska rekrutujemy?

Zajmujemy się rekrutacjami na stanowiska specjalistyczne, managerskie i dyrektorskie. Przykłady stanowisk, na które pomożemy Ci zatrudnić właściwą osobę:

Rekomendacje

Liczne rekomendacje właścicieli firm, dyrektorów sprzedaży i marketingu potwierdzają naszą skuteczność.

Przeczytaj wybrane rekomendacje, które otrzymaliśmy.

Sprawdź, jak możemy Cię wesprzeć

Zaufali nam